Gdy czujemy się coraz gorzej i podejrzewamy, że to już depresja, pora odwiedzić dobrego psychiatrę

Ogromne tempo życia oraz coraz większy ciężar, jaki spoczywa na naszych barkach, często doprowadzają do tego, że jest z nami coraz gorzej. Problemy bardzo lubią się nawarstwiać oraz plątać, a my nie mamy pojęcia, jak sobie z nimi poradzić. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Co prawda, często nasze życie właśnie takim nam się jawi, ale musimy mieć świadomość tego, że niekoniecznie tak właśnie jest. Gdy więc czujemy, że na wskutek bardzo trudnych zdarzeń na w naszym życiu dopada nas na przykład depresja, warto jest odwiedzić sprawdzony gabinet psychiatryczny.

Nie ma się przy tym absolutnie czego obawiać. Gabinet psychiatrii to miejsce, który jest otwarty praktycznie dla każdego. Niestety w naszym społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że psychiatra jest to osoba od tak zwanych czubków, ale absolutnie nie powinniśmy się nim kierować, gdyż jest to osoba, która ma za zadanie pomóc ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Nie należy przy tym absolutnie mylić psychiatry z psychoterapeutą, czyli tak zwanym psychologiem. Nawet jeżeli sesja z psychologiem jest dla nas wskazana, to na taką sesję kieruje psychiatra, który stawia wstępne rozpoznanie i przede wszystkim proponuje nam farmakoterapię.

Tak samo zresztą, na skutek bardzo stresowych wydarzeń, na przykład mobbingu w pracy może nas dopaść nerwica. Nerwica charakteryzuje się tym, że bardzo łatwo jest nas wyprowadzić z równowagi, a nawet tym, że mogą się nam przydać różne ataki, chociażby problemy z oddychaniem. To wszystko da się jednak pokonać i zazwyczaj robi się to właśnie farmakoterapią. Dobry psychiatra jest właśnie od tego, by dobrać odpowiednie leki do naszej charakterystyki i do naszych problemów. Choć leki antydepresyjne i uspokajające są bardzo różne, o różnym spektrum działania i różnego typu, to nie każdy działa tak samo dobrze na każdego człowieka. Dlatego też absolutnie nie powinniśmy sobie leków tego typu załatwiać na własną rękę, tylko właśnie odwiedzić sprawdzony gabinet psychiatrii, gdzie uzyskamy fachową poradę na temat naszych problemów.

Nie ma przy tym żadnego zagrożenia, że leki spowodują, iż staniemy się innymi ludźmi. Dzisiejsze leki antydepresyjne są bardzo bezpieczne i bardzo dokładnie przebadane. Nie zmienią naszego charakteru, nie zmienią naszego podejścia do życia, nie zmienią naszych poglądów. Chodzi tu raczej o to, iż leki tego typu regularnie zażywane wprawią nas po prostu o wiele lepszy nastrój. Jeżeli więc przykładowo dotyczy nas fobia społeczna i bardzo źle czujemy się w towarzystwie innych osób, to nie staniemy się nagle super duszą towarzystwa, ale po prostu przestaniemy się wybitnie denerwować w ich otoczeniu.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *