Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe to skuteczna i bardzo popularna metoda leczenia zębów. Wiele osób ma jednak obawy przed wykonaniem tego zabiegu ze względu na ewentualny ból. Czy zła sława zabiegu kanałowego ma pokrycie w rzeczywistości?

Leczenie kanałowe cieszy się złą sławą ze względu na to, że kiedyś był to zabieg wyjątkowo długotrwały i bolesny. Wiele osób w obawie przed ogromnym bólem i dyskomfortem wybierało alternatywę w postaci wyrywania chorego zęba. Nie jest to jednak dobra droga, ponieważ wszystkie braki w uzębieniu do defekt nie tylko estetyczny, ale także zdrowotny. W dzisiejszych czasach, decydując się na leczenie kanałowe Kraków możemy mieć pewność, że sprawy mają się nieco inaczej.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe Kraków to obecnie zabieg niemal zupełnie bezbolesny. Cała procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości bólowych. Ponadto leczeniem kanałowym objęte są zwykle zęby pozbawione żywej miazgi, które nie mają już unerwienia. Dlatego impulsy bólowe nie powinny już się pojawiać.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe?

W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe pozwala uratować większość zębów, które dawniej były kwalifikowane do usunięcia. Zwykle dokonuje się tego na jednej wizycie, a skuteczność sięga nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent. Jest to doskonały, niezwykle skuteczny i bezbolesny sposób na uratowanie nawet bardzo zniszczonych zębów. Tym samym pomaga uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

Leave a Comment

(0 komentarze/y)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *